Letní otevírací doba kamenné prodejny v Brně od 8. 7. - 23. 8. 2024: Po - zavřeno, Út - 13:00 - 17:00, St - 11:00 - 17:00, Čt- 13:00 - 17:00, Pá - zavřeno. E-shop v provozu nepřetržitě. Hezké léto Vám přeje ACsport.cz

ON Running

ON: NA CESTĚ ZA BĚŽECKOU SENZACÍ

Jak se z převratné myšlenky zrodila běžecká senzace – běžecké boty ON.

Spojila je nejen láska k běhu, ale i vize revolučního produktu – nové běžecké boty. Vrcholový sportovec Olivier Bernhard, jeho přítel David Alleman a Caspar Coppetti se dali dohromady a začali realizovat svůj sen. Nová běžecká bota oslovila špičkové běžce, kteří ji s nadšením začali používat.

Poté co Olivier Bernhard skončil se svou profesionální sportovní kariérou (trojnásobný mistr světa v duatlonu, vícenásobný vítěz v závodě Ironman) začal pracovat na vývoji dokonalé běžecké boty. Cestu mu zkřížil švýcarský inženýr stejného založení Caspar Coppetti a jejich společné úsilí vyústilo ve výrobu prvních prototypů obláčkových bot ON.

Základním konceptem byla od samého počátku představa měkkého došlapu na obláčky, které tvoří podrážku boty a pevný odraz. V roce 2010 spolu s Davidem Allemannem založili výhradně švýcarskou společnost ON.

Po představení obláčkových bot na ISPO v únoru 2010 zaznamenali první velký úspěch. Získali ocenění Brandnew Award - jedno z nejvýznamnějších ocenění za inovace ve sportovním odvětví. Nadšení testovacích běžců bylo obrovské – běžci mluvili o běhu na obláčcích. V červenci již byly boty ON ke koupi ve specializovaných běžeckých obchodech. On rychle roste a v současné době jsou boty On ke koupi ve více jak 3000 specializovaných obchodech na celém světě. Odhad počtu prodaných bot v roce 2016 je jeden milion párů.